webbanner
SPOLUPRACUJEME S ORGANIZACÍ ASEKOL

SPOLUPRACUJEME S ORGANIZACÍ ASEKOL

návrat do sekce Novinky
15.04.2021

Snažíme se chránit životní prostředí a vzhledem k tomu, že jsme si vědomi náročnosti ekologické likvidace námi dodávaného zboží, rozhodli jsme se pro spolupráci s organizací ASEKOL.

Organizace ASEKOL hospodaří neziskově, zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů. Nejen v ČR, ale napříč celoevropským prostorem má společnost ASEKOL více než 15 000 sběrných míst a zaměstnává více než 1000 handicapovaných osob. V rámci jednotlivých regionů ČR pořádá ASEKOL pestrou škálu sběrných programů, které se dotýkají veřejnosti.

V rámci tvorby nového katalogu 2021 a úprav cen se zohledněním aktuálních cen od výrobců a přepravců jsme se snažili najít nejvýhodnější řešení také recyklačních poplatků.

Se společností ASEKOL jsme nakonec sjednali poplatky ve výši 168 Kč u produktů, které máme začleněny do kapitol 1 až 6 v našem katalogu, a 60 Kč u produktů v kapitole 7.

Existují výjimky, ale pro zjednodušení jsme informaci uvedli takto a jednotlivé recyklační poplatky jsme blíže rozepsali v podrobném ceníku pro velkoobchodní parnery.

V katalogu 2021, který je určen rovněž velkoobchodním partnerům, je cena uvedena bez DPH a bez RP (recyklačního poplatku). Na výši recyklačního poplatku odkazuje upozornění ve spodní části stránek katalogu. 

V souvislosti s novými předpisy budeme v letácích a dalších materiálech určených přímo koncovým zákazníkům uvádět finální cenu za produkt včetně recyklačního poplatku.